Studenti Angelina Nikolić i Adriana Ostrugnaj u “Filhademiji”

Angelina Nikolić i Adriana Ostrugnaj, studenti flaute u klasi prof. dr Jelene Jakovljević, uspešno su položile audiciju za drugu Orkestarsku akademiju Beogradske filharmonije "Filhademija" namenjene studentima i diplomcima.

Od 92 kandidata iz Srbije i regiona, izabrano je 52 najboljih koji će imati priliku da uz muzičare Beogradske filharmonije steknu znanje iz orkestarskog muziciranja u periodu od 20. novembra do 1. decembra 2017. godine. Polaznici Filhademije će nakon rada sa mentorima – filharmoničarima, zajednički pripremati završni koncert, pod upravom Danijela Rajskina, stalnog gostujućeg dirigenta Beogradske filharmonije, koji je zakazan za 1. decembar u Velikoj dvorani Kolarčeve zadužbine. Čestitamo!