Andrija Mamutović dobitnik donacije Benlian fondacije

Andrija Mamutović, saradnik u nastavi na Fakultetu umetnosti u Nišu, prvi je talentovani student kojeg je pomogla Benlian fondacija. Fondacija će finansirati Andrijin put za takmičenje u Arizoni, SAD. Ideja fondacije je da konstantno pomaže uspešne učenike i studente.

Benlian fondacija nastala je iz želje porodice Benlian i kompanije Benlian Foods iz Niša, da doprinese razvoju grada. Osnivač fondacije Rafi Benlian kaže da su mladi ljudi najveća vrednost svake zajednice. Sredstva za Fondaciju obezbedila je kompanija Benlian Foods, koja u Nišu posluje od 2008. godine. Fondacija je posvećena ocu Rafija Benliana, Mesrobu Benlianu, koji je bio pravoslavni sveštenik. Posvećenost oca Mesroba crkvi i veri motivisala ga je da svima pokuša da pokaže svetliju i bolju budućnost.