Konkurs programa “Pokreni se za budućnost” iz oblasti javnog zagovaranja

U okviru Programa „Pokreni se za budućnost“ raspisan je konkurs za finansiranje projekata iz oblasti javnog zagovaranja (zastupanja). Od ove godine na konkurs se osim neformalnih omladinskih grupa mogu prijaviti i fakulteti Univerziteta u Nišu (samostalno ili u partnerstvu sa drugim organizacijama, institucijama i državnim fakultetima), nevladine organizacije, kao i druga pravna lica sa teritorije cele Srbije.

Teme predviđene konkursom u okviru kojih treba poslati predloge projekata javnog zagovaranja su promocija nauke u svrhu društveno-ekonomskog razvoja i promocija naučnih institucija, preduzetništvo mladih (ekonomsko i društveno osnaživanje) i ilegalna trgovina. Za efikasniju realizaciju ideje, odabranim grupama čiji će se projekti finansirati omogućeno je da prođu i obuke o javnom zagovaranju.

Konkurs je otvoren do 23. marta 2014, a sve informacije o uslovima i načinu prijavljivanja dostupne su na internet stranici - www.pokrenisezabuducnost.rs