Laureat za plakat Kristini Stamenković na svetskom takmičenju u plakatu u Poljskoj

Kristina Stamenković, student IV godine Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu, jedna je od deset pobednika svetskog takmičenja u plakatu na temu Izbeglice u Evropi (Refugees in Europe).

Takmičenje, namenjeno skretanju pažnje javnosti na aktuelni globalni problem masovnih seobi, okupilo je 32 fakulteta umetnosti iz Kanade, SAD – a, Poljske, Češke, Nemačke, Finske, Litvanije, Španije, Austrije, Švajcarske, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Mađarske, Rumunije, Turske, Belorusije, Srbije, Irana i Ekvadora. U konkurenciji od preko 500 pristiglih radova, međunarodni stručni žiri je izabrao devet najboljih, koji će se štampati i izlagati na svim fakultetima, koji su uzeli učešće na ovom takmičenju. Prva u nizu izložbi otvorena je 08. aprila 2016. godine u Pracowni Duży Pokój u Varšavi, Poljska.

Mentor: mr Slavica Dragosavac
Saradnik u nastavi: Jovana Nikolić