Ljubinko Lazić sa sastavom “Bassiona amorosa” dobitnik prestižne ECHO Klassik nagrade

Ljubinko Lazić, vanredni profesor na Fakultetu umetnosti u Nišu, dobitnik je prestižne ECHO Klassik 2014. nagrade kao član sastava BASSIONA AMOROSA u kategoriji "Klasična muzika bez granica".
ECHO Klassik je jedna od najprestižnijih nagrada klasične muzike u svetu, osnovana 1994 . godine. Pobednika u 22 kategorije određuje žiri sačinjen od nezavisnih eksperata i ZDF muzičkih producenata. Deutsche Phono - Akademie osnovana je 27. septembra 1973. godine kao neprofitna organizacija kulturnog instituta Bundesverband Musikindustrie (nemačke muzike industrije Association). 1992. godine Deutsche Phono - Akademie napravio je revolucionarni korak uspostavljanjem ECHO nagrade za dostignuća u oblasti snimljene muzike na nacionalnom i međunarodnom nivou.