mr Dubravka Stošić, nastavnik stručnog predmeta

mr Dubravka Stošić (1964), pedagoškim radom bavi se od 1988.godine. Od 1991. godine radi na Višoj muzičkoj školi u Nišu kao stručni saradnik na predmetima Metodika nastave muzičke kulture i Solfeđo. Od 2003. godine radi na Fakultetu umetnosti u Nišu kao asistent na predmetu Metodika nastave opšteg muzičkog obrazovanja, trenutno je u zvanju nastavnika stručnog predmeta. Objavila je više stručnih radova među kojima su: Ritam kao element muzikalnosti - priručnik za studente Fakulteta umetnosti,Zoka - zbirka pesama za decu, Muzička bajka - zbirka pesama za decu, Metodika nastave muzičke kulture - priručnik za studente Fakulteta umetnosti i nastavnike muzičke kulture u osnovnoj školi. Objavila je i tri kompakt diska sa autorskim kompozicijama za decu. Predstavila je stručne radove na Drugom i Trećem Međunarodnom simpozijumu kompozitora, muzikologa, etnomuzikologa i muzičkih teoretičara u Soko Banji: Analiza doživljavanja osnovnih metro-ritmičkih oblikaUloga i značaj brojalica u nastavi muzičke kulture i metodski rad  na njihovom usvajanju, kao i na Prvom i Trećem skupu katedre za teorijske predmete na FU u Nišu: Savremeni pristup nastavi muzičke kulture u osnovnoj školiPojam muzikalnosti.  U toku 2013. i 2014. godine održala je nekoliko edukativnih koncerata (Muzički mozaik) u više Osnovnih škola u Nišu, na kojima je prezentovala svoje kompozicije.