mr Jelena Vasilakis, nastavnik stručnog predmeta

mr Jelena Vasilakis (1975), Muzičku akademiju završila u Srpskom Sarajevu, diplomirala na Odseku za opštu muzičku pedagogiju. Tema diplomskog rada bila je Karakteristike Šopenovog harmonskog jezika u mazurkama, sa detaljnom analizom opusa 24. Magistarski rad na temu: Harmonija Edvarda Griga sa posebnim pogledom na ispoljavanje modalnosti u njegovoj muzici, iz nastavnog predmeta Harmonija sa harmonskom analizom pod mentorstvom prof. Dejana Despića (2007). Od novembra 2001-2006. godine, radila je u zvanju asistenta na Muzičkoj akademiji u Srpskom Sarajevu, na predmetima Vokalni kontrapunkt, Analiza muzičkog dela i Sviranje horskih partitura. Od 2006. godine je na Fakultetu umetnosti u Nišu, u zvanju asistenta na predmetu Harmonija sa harmonskom analizom i Analiza muzičkog dela. Radovi: Vasilakis Jelena, Milenković  Marko S. (2013) Harmonski sadržaj i odnos prema tekstu u Pet pesama za ženski glas i klavir Riharda Vagnera, Međunarodni naučni skup Balkan Art Forum, Niš; Vasilakis Jelena (2013) Mogući aspekti tonalnosti u Sonatini Predraga Miloševića, VII naučni skup Katedre za teorijske predmete Fakulteta umetnosti u Nišu; Zdravić Mihailović, D. i Vasilakis, J. (2014) Priručnik za analizu jednostavnih oblika 1 – barok i klasicizam, Fakultet umetnosti u Nišu (u štampi); Vasilakis Jelena (2014) Harmonski aspekti pesme Cveće cafnalo u delima S.S. Mokranjca, P. Miloševića i D. Radića, Međunarodni naučni skup Dani Vlade S. Miloševića (tematski zbornik) (ured. Sonja Marinković, Sanda Dodik i Ana Petrov), Banja Luka: Akademija umetnosti, 862–874.;  Zdravić Mihailović, D. I Vasilakis, J. (2014) Između paralelnog i kontrastnog perioda – predlog tipologije perioda prema odlikama tematskog plana, Časopis za književnost, jezik, umetnost i kulturu Nasleđe broj 27, Kragujevac, FILUM, 205–214.