Proslava Fakulteta umetnosti povodom 12 godina postojanja i rada

03. decembra 2014. godine Fakultet umetnosti u Nišu proslavlja 12 godina postojanja i rada. Tim povodom organizovan je niz manifestacija - koncerti i izložbe studenata i profesora Fakulteta.

U ponedeljak 01. decembra, u Koncertno-izložbenom prostoru FU, planirane su dve manifestacije - otvaranje izložbe i revijalni koncert studenata Fakulteta. U 19 sati svečano će biti otvorena izložba radova studenata završne godine osnovnih akademskih studija sa Departmana za primenjene umetnosti dok će u 20 sati početi revijalni koncert studenata sa Departmana za muzičku umetnost. Ulaz je slobodan.

U utorak 02. decembra, u Koncertno-izložbenom prostoru FU, sa početkom u 20 sati održaće se revijalni koncert na kome će nastupiti nastavnici i saradnici FU sa Departmana za muzičku umetnost. Ulaz je slobodan.

Program koncerta profesora FU

F. Liszt - Ungarische Rhapsodie XV Rákóczy-March
mr Milica Micić, klavir

C. Reinecke - Sonata Undina, op. 167 u E-duru za flautu i klavir
Allegro
Intermezzo - Allegro vivace
Andante tranquillo
Finalle - Allegro molto
spec. Jelena Jakovljević, flauta
Senka Simonović, klavir

G. Puccini - Boemi, arija Rodolfa
P. Konjović - Pod pendžeri
mr Saša Arsenkov, docent
mr Marija Dinov Vasić, klavir

J. Sibelius - "Valse Trieste"
Nikola Peković, harmonika
mr Aleksandar Jakovljević, violončelo

C. Saint-Saens - Tarantela
spec. Ana Veličković Igić, flauta
spec. Ingrid Janković, klavir
spec. Andrija Minčić, klarinet

V. Bonakov - Simfonija br. 1, I i IV stav
Trio harmonika
mr Miljan Bjeletić
Nikola Peković
Dino Suljković

G. Nino Rota - Trio za klarinet, violončelo i klarinet, III stav
mr Aleksandar Jakovljević, violončelo
spec. Ingrid Janković, klavir
spec. Andrija Minčić, klarinet

Svečana akademija održaće se u sredu 03. decembra u prostorijama Fakulteta umetnosti u Nišu, Kneginje Ljubice 10 u sali br. 6 sa početkom u 13 sati.

Otvaranje izložbe nastavnika i saradnika FU sa Departmana za likovne i primenjene umetnosti Fakulteta zakazana je za 18 sati u Galeriji Univerziteta u Nišu, Kej Mike Paligorića 2a.