Slobodan Kodela – Tradicionalno pevanje niškog i leskovačkog kraja u muzičkoj nastavi

• O knjizi
  • O izdanju
  • Recenzije
  • Promocija

Knjiga Tradicionalno pevanje niškog i leskovačkog kraja u muzičkoj nastavi nastala je kao rezultt prikupljanja muzičke građe, kao i autorove želje za očuvanjem tradicionalnog pevanja jugoistočne Srbije (niškog i leskovačkog kraja). Osnovna kncepcija knjige je uvođenje tradicionalnig pevanja u nastavu muzike. Knjiga je namenjena nastavnicima u muzičkim školama u okviru predmeta Solfeđo, u školama opšteg tipa kao građa za predmet Muzička kultura i studentima muzike u okviru predmeta Metodika nastave solfeđa i Metodika muzičke nastave. Knjiga je koncipirina tako da su napevi obredno-običajnih žanrova sistematizovani i dati kroz godišnji ciklus, dakle, od jasno prepoznatljivog obrednog pevanja, do lirskog, što, posmatrano kroz vreme, predstavlja svojevrsan kontinuitet u razvoju narodnog vokalnig izraza.

• Godina izdanja:
  • ISBN:
  • Dimenzije knjige:
  • Broj strana:
  • Recenzenti:
  • Urednik izdanja:

Ovo izdanje možete naći u Skriptarnici-knjižari Fakulteta umetnosti u Nišu, ul. Kneginje Ljubice 10, 18000 Niš.