Snežana Stojiljković i Tijana Miljković nagrađene na izložbi EX-LIBRIS sa temom “Vespa”

Snežana Stojiljković i Tijana Miljković, studentkinje III godine Odseka za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu, osvojile su II i III mesto na izložbi EX-LIBRIS-a čija tema je bila - "Vespa", u konkurenciji od 30 uglavnom mlađih izlagača.

Izložba EX-LIBRIS se već druge godine održava u Nišu a otvorena je 22. decembra 2013. u klubu Vespa. Nagrade je dodelio žiri u sastavu mr Slobodan Radojković, akademski grafičar (galerija SLU), mr Ana Matejić, akademski grafičar (professor Umetničke škole) i Dejan Mišević, akademski grafičar(galerista).

Ex-libris ili knjižni listić, je inače štampano umetničko delo malog formata, koje se obično lepi na unutrašnju stranu knjige, kako bi identifikovala vlasnika. Ex-libris vremenom prevazilazi svoju prvobitnu namenu i  kao malo umetničko delo, danas  egzistira nezavisno.