Izložba mozaika i zgrafita studenata slikarstva Fakulteta umetnosti u Zavičajnom muzeju

U Zavičajnom muzeju u Knjaževcu 20. jula 2017. godine otvorena je izložba mozaika i zgrafita studenata slikarstva Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu. Izloženo je 56 najnovijih radova nastalih u poslednje dve godine o kojima su govorile direktorka Muzeja, Milena Milošević Micić, istoričarka umetnosti i mentor, mr. Slavica Erdeljanović Curk.

Radove su izložili Vesna Dimitrijević, Nevena Ljubenović, Milica Vučinić, Jana Mitrovska, Andijana Antanasijević, Kristijan Filipović, Marija Curk, Miloš Drašković, Mihailo Todorović, Jovana Kulezić, Milena Kulić, Jelena Milosavljević, Mariana Veličkovski, Jovan Spasić, Danica Milošević, Aleksandra Simović, Ivana Jovanović, Martina Mitić, Kristina Milošević, Ljiljana Đurašković, Lazar Krpović.

Knjaževačka publika već sedam godina prati likovna ostvarenja studenata Fakulteta umetnosti. U znak zahvalnosti za višegodišnju kontinuiranu podršku i poštovanje koje Zavičajni muzej ukazuje našim studentima slikarstva, Muzeju je uručen poklon, mozaik studentkinje Nevene Ljubenović pod nazivom "Kovitlac". Izložba će moći da se vidi do 12. avgusta 2017. godine, a sledeće predstavljanje će biti u paraćinskom Kulturnom centru.