Sanji Dević prva nagrada na VIII Međunarodnoj izložbi “Umetnost u minijaturi MajdanArt 2017″

Sanja Dević, docent na Departmanu za primenjene umetnosti, dobitnik je prve nagrade u kategoriji Primenjene umetnosti na VIII Međunarodnoj izložbi “Umetnost u minijaturi MajdanArt 2017” za rad "The book of life lessons". Nagrada će biti uručena 02. septembra 2017. godine na otvaranju izložbe. Čestitamo!

Odluku o nagradi doneo je Međunarodni žiri koji je u isto vreme i Selekciona komisija, u sastavu: prof. Uroš Ušćebrka, Univerzitet Verakruzana - Akademski vajar, Halapa – Meksiko; prof. Lillian Carland Malbašić, Akademski slikar, Melburn – Australija; prof. mr Mirjana Tomašević, FPU, Beograd - Srbija; Aleksandar Mitrović – Student Master studija - Diplomirani vajar, Majdanpek – Srbija.

Na konkurs za izlaganje na VIII Međunarodnoj izložbi „Umetnost u minijaturi MajdanArt 2017“ učestvovalo je 392 autora iz zemlje i inostranstva . Od 392 autora ( 687 umetničkih radova) za izlaganje je odabrano 562 umetnička rada, 311 umetnika iz 38 država: Australija, Albanija, Iran, Kina, Mađarska, Rumunija, BiH Republika Srpska, Hrvatska, Slovenija, Wels, Nemačka, Grčka, Poljska, Belgija, Francuska, Meksiko, Crna Gora, Italija, Finska, Tajland, Dominikanska Republika, Turska, Koreja, Litvanija, Bugarska, Novi Zeland, Argentina, Japan, Kanada, Indija, SAD, Makedonija, Švedska, Švajcarska, Holandija, Izrael, Island i Srbija.