Biografska izložba o Korneliju Stankoviću i Isidoru Bajiću

Svečano otvaranje biografske izložbe o Korneliju Stankoviću i Isidoru Bajiću održaće se u utorak 01. septembra 2015. godine u Galeriji Univerzitetske biblioteke "Nikola Tesla", (Kej Mike Paligorića br. 2) sa početkom u 18 sati. Ulaz je slobodan.

Biografsku izložbu srpskih velikana u oblasti muzičke umetnosti u okviru projekta "Godišnjica srpskih velikana umetnosti", u organizaciji je Fakulteta umetnosti u Nišu i partnera Centra za naučnoistraživački rad SANU i Univerziteta u Nišu, Galerije Univerziteta u Nišu i Univerzitetske biblioteke "Nikola Tesla" u Nišu, čine dokumentacija, rukopisi, fotografije, novinski izvodi, pisma, knjige, serijske publikacije i sva ostala prateća i adekvatna izvorna građa i dokumenta koja su informativnog karektera o umetnicima. Priprema izložbenog materijala Fakultet realizuje u saradnji sa Muzejem savremene umetnosti u Beogradu, Galerijom „Nadežda Petrović“ iz Čačka, Muzejem grada Novog Sada, Univerzitetskom bibliotekom u Nišu, Centrom SANU, Galerijom savremne likovne umetnosti u Nišu.