Bruno Canino gost Fakulteta umetnosti i Univerziteta u Nišu

Bruno Canino, jedan od najznačajnijih živih italijanskih pijanista sa karijerom dužom od šest decenija, bio je gost Fakulteta umetnosti u Nišu. Prilikom posete održao je jednodnevni majstorski kurs studentima sa Katedre za klavir u klasi Stevana Spalevića, Kaninovog studenta na postdiplomskim studijama na akademiji Scuola di Musica Fiesole u Firenci. Legendarnom pijanisti upriličen je i prijem na Univerzitetu u Nišu.

Bruno Canino, je nastupao sa najboljim orkestrima današnjice kao sto su Berlinska filharmonija, Njujorška filharmonija, Orkestar Milanske skale...pod palicom dirigenata Klaudija Abada, Rikarda Šailija, Volfganga Zavališa. Kao kamerni muzičar sarađivao je sa eminentnim solistima poput Isaka Perlmana, Andraša Šifa, Viktorije Mulove, Salvatore Akarda i Amadeus kvarteta. Premijerno je izveo dela najznačajnijih kompozitora XX i XXI veka Pjera Buleza, Karlhajnca Štokhauzena, Morisa Kagela, Lučana Beria i Đerđa Ligetija koji su upravo njemu posvetili svoja dela.