Dodeljene Konstantinove stipendije najboljim niškim studentima

Na Univerzitetu u Nišu najboljim studentima svečano su uručene Konstantinove stipendije koje se, povodom obeležavanja 17 vekova od potpisivanja Milanskog edikta, na inicijativu grada Niša, dodeljuju prvi put.

Konstantinovom stipendijom u pojedinačnom iznosu od 230.000 dinara, nagrađeno je trinaest studenata sa svih niških fakulteta, a dodeljeno je i deset posebnih priznanja za prepoznati potencijal istaknutim akademcima niškog Univerziteta.

Dobitnicima su na svečanosti čestitali rektor Univerziteta Dragan Antić, gradonačelnik Niša Zoran Perišić i Pol Rajli, generalni direktor Kompanije “Filip Moris”, koja je finansirala dodelu stipendija i za deset godina kroz program "Pokreni se za budućnost", nagradila oko 1.000 studenata putem stipendija i grantova za 70 projekata usmerenih na razvoj zajednice na kojima  je radilo oko 600 studenata Univerziteta u Nišu.

Sa Fakulteta umetnosti stipendija je pripala Andriji Mamutoviću, studentu IV godine na studijskom programu Klavir, u klasi mr Aleksandra Serdara, dok je posebna priznanja dobilo čak troje naših studenata: Nikola Peković, Nevena Stefanović i Nenad Mitić.