Donatorska akcija “Umetnost je među nama!”

U četvrtak 15. oktobra 2015. godine Rotarakt klub Niš u saradnji sa Fakultetom umetnosti Univerziteta u Nišu organizuje akciju pod sloganom "Umetnost je među nama!".

U periodu od 12 do 15 časova na prostoru ispred galerije "Srbija" biće postavljeni štafelaji na kojima će studenti Departmana za likovne umetnosti slikati i stvarati a zainteresovani posetioci će imati priliku da uzmu učešće u kreiranju i stvaranju tih sika. Umetnička dela nastala tokom ove akcije, Rotarakt klub Niš će donirati zdravstvenim ustanovama u gradu Nišu. U okviru akcije, na platou ispred galerije, prisutni će moći da uživaju u koncertu klasične muzike studenata Departmana za muzičku umetnost Fakulteta umetnosti. Takođe, na štandu ispred galerije, prolaznici će moći da se informišu o Rotarakt klubu Niš i značaju njegovog delovanja za širu društvenu zajednicu kao i o koncertno-izložbenoj delatnosti Fakulteta umetnosti u Nišu.
Rotarakt Klub „Niš“ se sastoji od grupe mladih lјudi koji su iskazali svoju spremnost da služe lokalnoj i široj društvenoj zajednici baveći se humanitarnim radom, podstičući visoke etičke standarde u poslu i promovišući međunarodno razumevanje i mir.