Dva koncerta u okviru Koncertne sezone FU – Veče Šostakovića i Trio flauta

Program Koncertne sezone Fakulteta umetnosti u Nišu ove nedelje će biti bogatiji za dva koncerta.

U utorak, 22. oktobra, predstaviće se klavirski kvintet "Bliss", sastavljen od studenata Fakulteta umetnosti iz Niša i Fakulteta muzičke umetnosti iz Beograda. Koncert je posvećen kompozitoru D. Šostakoviću čije će kompozicije, Gudački kvartet, c-moll, br.8, op.110 i Klavirski kvintet, g-moll, op.57 biti izvedene na koncertu.

U sredu, 23. oktobra, nastupa Trio flauta u sastavu Suzana Maročik, Karolj Maročik i Aleksandar Ružičić koji  egzistira od 2006. godine. Članovi trija naročito se posvećuju proširivanju literature  kroz prerade i transkripcije raznih dela za ovu vrstu kamernog ansambla (dve flaute i alt-pikolo flauta), kao  i njihovom izvođenju.

Detaljnije biografije i programe koncerat možete pogledati na sajtu Koncertne sezone.

Koncerti će se održati u Koncertno - izložbenom prostoru FU (Knjaževačka 2a) sa početkom od 20 časova.

Ulaz na koncert je slobodan uz besplatan primerak ulaznice. Detaljne informacije pogledajte OVDE.