Fakultet umetnosti u Nišu dobitnik nagrade “Organizator godine”

Fakultet umetnosti u Nišu dobitnik je nagrade "Organizator godine" za Koncertnu sezonu FU koju dodeljuje magazin "Muzika klasika" za 2016. godinu. Svečana dodela nagrada održaće se u Muzeju Narodnog potorišta u Beogradu, u sredu, 02. februara 2017. godine u 18 časova.

Nagradom "Organizator godine" za Koncertnu sezonu FU prepozant je naporan rad Multimedijalnog centra Fakulteta umetnosti i cilj da kroz koncerte klasične i umetničke muzike podiže nivo kulture grada Niša promovišući talentovane studente, eminentne profesore, gostujuće vrhunske umetnike i svetski priznate muzičare. Takođe kroz vizuelni identitet, plakate i fotografije Koncertne sezone FU promoviše se i kreativni rad studenata Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu. Od formiranja Koncertne sezone FU, u prethodne 4 godine, održano je preko 160 koncerata u Koncertno-izložbenom prostoru FU ali i ostalim koncertnim prostorima u gradu. Deo koncerata prezentovan je na oficijalnom YouTube kanalu FU.

Nagrada "Muzika klasika", ustanovljena je 2010. godine, kada je izašao prvi broj revije "Muzika klasika". Osmišljena je kao priznanje domaćim umetnicima, ansamblima, festivalima, izdavačima, kritičarima, muzičkim institucijama i medijima, koji su u okviru kalendarske godine ostvarili najznačajniji trag na domaćoj muzičkoj sceni.