Humanitarna izložba za Srđana Mitića

Obavešavamo Vas o organizovanju humanitarne izložbe radova nastavnika, saradnika i studenata Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu, koja će biti održana u ponedeljak, 29. oktobra 2012. godine u 1800 sati, u holu Univerziteta u Nišu. Sav prihod od prodaje 60 likovnih radova nastavnika, saradnika i studenata Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu, biće uplaćen na humanitarni račun, namenjen lečenju našeg sugrađanina, Srđana Mitića, studenta prve godine osnovnih akademskih studija novinarstva na Filozofskom fakultetu u Nišu, koji je sa 16 godina oboleo od teškog oblika multiple skleroze. Kako za ovu bolest ne postoji adekvatno lečenje koje u potpunosti pokriva sistem zdravstvenog osiguranja, pokušavamo da pomognemo i obezbedimo mu banjsko lečenje u Gornjoj Trepči i kvalitetniji život. Srđan živi samo sa majkom, koja ne može da mu obezbedi sve uslove za lečenje i oboje se teško bore da savladaju, makar uspore, progresiju bolesti. Sada aktuelna metoda lečenja dilatacijom krvnih sudova, kojoj je, među prvim pacijentima bio podvrgnut na niškoj Hirurškoj klinici, nije dala rezultate.

Likovni radovi, crteži, slike i grafike imaju izuzetno prihvatljivu cenu od 2.000,00 dinara do 15.000,00 dinara, što je mnogo niže od tržišnih cena.

Izložba se organizuje pod pokroviteljstvom Univerziteta u Nišu. Izložbu će otvoriti dr Davor Džalto, docent Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu.

Zahvaljujući donaciji Opštine Medijana i Galerije ART55, svi radovi su uramljeni.

Pozivamo Vas da dođete na otvaranje izložbe i obavestite svoje kolege i prijatelje.

Nastavnici, saradnici i studenti Fakulteta umetnosti u Nišu

Dekan Fakulteta, prof. dr Suzana Kostić

Koordinator, prof. mr Slavica Erdeljanović Curk

(tel. 064 29 25 116)

Humanitarni račun je na ime Radmile Becić, Srđanove majke i otvoren je kada su pre par godina učenici Gimnazije “Bora Stanković” uplaćivali novac za njegovo lečenje.

Humanitarni račun

RADMILA BECIĆ