Humanitrni koncert za pomoć talentovanim studentima Fakulteta umetnosti u Nišu

Rotarakt klub Niš, već treću godinu zaredom, organizuje tradicionalni humanitarni koncert pod nazivom ,,Davati je božanski, a primati je ljudski", i to u saradnji sa Narodnim pozorištem, Studentskim kulturnim centrom i Fakultetom umetnosti u Nišu.

Cilj ovogodišnjeg koncerta je pomoć nadarenoj omladini grada Niša, te će u skladu sa time prikupljena novčana sredstva biti namenjena Fakultetu umetnosti u Nišu za nabavku neophodnih instrumenata i muzičke opreme.

Učesnici ovogodišnjeg programa biće Bojana i Nikola Peković (pobednici takmičenja ,,Ja imam talenat" 2012), operski pevač Marko Milanović, grupa Rossini, oktet ,,Hor Flauta", kvintet ,,Tango & Lady's Gentlemen", kamerni orkestar ,,Hibridi", kao i drugi solo izvođači (Anđela Bratić, Andrija Minčić, Petar Bošković, Jovan Bogosavljević, Marija Rajković).

Koncert će biti održan 22. decembra u Narodnom pozorištu u Nišu sa početkom u 20.00 časova, dok će cena ulaznice iznositi 250 dinara. Ulaznice se mogu kupiti neposredno pre koncerta i u kaficu "Gnezdo".

Ova akcija je apel na sve građane da uz malo vremena i dobre volje daju simbolični doprinos afirmaciji talentovanih muzičara i tako podstaknu njihov dalji napredak.