Izložba “Anatomski crtež” Elizabete Matorkić – Bisenić

U četvrtak , 19.septembra u 19 časova u Galeriji Niškog kulturnog centra (Bulevar Zorana Đinđića 37) otvoriće se izložba Elizabete Matorkić - Bisenić, docenta Fakulteta umetnosti u Nišu, pod nazivom ANATOMSKI CRTEŽ.

Izložba pored edukativnog karaktera uvodi i lični rukopis umetnice.Postavka traje do 31.septembra.

"Crteži su izvedeni grafitnom olovkom ili tušem i perom na papiru A3 formata. Osim tehnike i formata, crteže objedinjuje i zajednička tema – anatomija čoveka, odnosno Plastična anatomija. Plastična anatomija je predmet koji autor izložbe predaje studentima slikarstva i grafičkog dizajna na Fakultetu umetnosti u Nišu što daje i osnovni karakter, karakter edukativnog tipa ovoj izložbi. Stručni deo predmeta treba oplemeniti i umetničkim smislom. Vodeći računa o funkcionalnoj, anatomskoj analizi u duhu školskog plana i programa treba ukazati da se anatomskom crtežu može prići sa raznih polazišta. Jednim postupkom se može potvrditi umetnički nivo, a drugim se upustiti u ispitivanje anatomskih činjenica iz pedagoških pobuda."