Izložba radova studenata FU u Galeriji Doma kulture Studentski grad Beograd

Izložba radova šest studenata Fakulteta umetnosti u Nišu, sa izbornog predmeta Slikarstvo i slikarske tehnike profesora i moderatora izložbe Mirona Mutaovića održaće se u Galeriji Doma kulture Studentski grad. Svečano otvaranje zakazano je 18. marta 2014. u 19 sati a izložba će trajati do 29. marta 2014.

Izlažu: Nikola Milić, Sava Milić, Predrag Milosavljević, Marko Tošić, Ivan Mitić i Bogdan Stefanović.

Izložba ima edukativan karakter i uklopljena je u nastavni program predmeta, što daje mogućnost studentima da sagledaju svoj rad kroz postavku izložbe, te premijerno učestvuju kao autori na savremenoj srpskoj likovnoj sceni.

Predmet Slikarstvo i slikarske tehnike ima zadatak da usmeri studente ka bližem definisanju umetničkog jezika i izraza kroz jednogodišnji proces rada.

Studenti su prošli kroz analizu, dekonstrukciju i ponovnu izgradnju nečega što bi trebalo da predstavlja njihov stil i buduću poetiku.

Radno vreme Galerije: svakog dana osim nedelje od 17.00 - 21.00, ulaz je slobodan.