Javni poziv Univerziteta u Nišu za učešće u razmeni studenata – Mevlana program

UNIVERZITET U NIŠU

objavljuje

Javni Poziv

za prijavljivanje zainteresovanih studenata osnovnih akademskih, master i doktorskih studija

za učešće u razmeni studenata u okviru Programa „MEVLANA“ sa Ondokuz Mayis University –Turska, Samsun,

1. Razmena studenata u okviru Programa „MEVLANA“ realizovaće se u skladu sa Protokolom o programu razmene „MEVLANA“ koji su potpisali rektor Univerziteta u Nišu prof. dr Dragan Antić i rektor Ondokuz Mayis University, prof. dr Huseyin Akan 26. marta 2013. godine.

2. Pravo na učešće u razmeni imaju studenti akademskih studija Univerziteta u Nišu, osim studenata prve i završne godine studija na osnovnim akademskim studijama,

3. Zaniteresovani studenti treba da podnesu pismeni zahtev dekanu svog Fakulteta, najkasnije do 01. juna 2013. godine.

4. Dekan Fakulteta dostavlja Univerzitetu u Nišu predlog studenata za razmenu, sa podacima o studentu i dokazima o realizovanim studentskim obavezama predloženog studenta (datum uspisa studenta na studija, sadašnji status studenta - školska godina i semestar, overen spisak položenih ispiti sa ocenama, pismeni zahtev studenta da želi da učesvuje u razmeni pod uslovima iz ovog javnog poziva).

5. Izbor kandidata koji će biti upućeni na studije na Ondokuz Mayis University, obaviće Komisija za nastavu Univerziteta u Nišu, na predlog dekana Fakulteta.

6. Studenti koji budu upućeni na razmenu, uključiće se u nastavni proces na odgovarajućem fakultetu Ondokuz Mayis University, od 1. oktobra 2013. godine do 30. septembra 2014. godine.

7. Ondokuz Mayis University odobrava stipendiju studentu koji bude upićen na razmenu, iz koje student treba da plati troškove putovanja, smeštaja i ishrane.

8. Jezik studija na Ondokuz Mayis University je turski. Student mora da ima potvrdu o znanju turskog jezika ili da polaže ispit iz turkog jezika radi uključivanja u nastavu,

9. Student je obavezan da nakon okončanja dva semestra na Ondokuz Mayis University dostavi Fakultetu koji ga je predložio za razmenu odgovarajuće dokaze o realizovanim studentskim obavezama i o položenim ispitima.

10. Fakultet Univerziteta u Nišu koji predloži studente za razmenu, priznaje studentu dva semestra studija kao i položene ispite na Ondokuz Mayis University, bez sprovođenja postupka priznavanja strane visokoškolske isprave.

Javni poziv Univerziteta u Nišu