Jelena Miljković dobitnik nagrade na XVIII Bijenalu studentskog crteža Srbije

Jelena Miljković, student IV godine na Departmanu za za likovne umetnosti, u klasi mr Bratislava Bašića, dobitnik je nagrade na XVIII Bijenalu studentskog crteža Srbije. Nagrada Bijenala se sastoji u organizovanju samostalne izložbe nagrađenom autoru u Galeriji Doma kulture „Studentski grad“.

Žiri XVIII Bijenala studentskog crteža Srbije u sastavu Nataša Kokić, magistar likovnih umetnosti, slikar, predsednik žirija, Predrag Terzić, magistar likovnih umetnosti, slikar i teoretičar umetnosti i medija, Ksenija Marinković, istoričar umetnosti zasedao je 5. aprila i dodelio tri ravnopravne nagrade Bijenala Stefanu Todoroviću, II godina master studija, FLU Beograd, Jeleni Miljković, IV godina, FU Niš i Maji Zorić, II godina master studija, FLU Beograd.

Izlažu studenti i postdiplomci sa Fakulteta likovnih umetnosti iz Beograda, Fakulteta primenjenih umetnosti iz Beograda, Akademije umetnosti iz Novi Sada, Fakulteta umetnosti iz Niša, Fakulteta umetnosti iz Zvečana - Kosovska Mitrovica, Filološko-umetničkog fakulteta iz Kragujevca, Državnog univerziteta Departmana umetnosti iz Novog Pazara, Akademija primjenjenih umejetnosti iz Rijeke, Hrvatska.

Dom kulture Studentski grad od 1981. godine priređuje Bijenale studentskog crteža. Osnovna zamisao ovih izložbi studentskih radova je da na jednom mestu okupi i prikaže studenata i postdiplomaca, i tako, pruži uvid u osobene rukopise različitih likovnih škola. Činjenica da mnogi, a naročito nagrađeni učesnici dosadašnjih Bijenala studentskog crteža imaju istaknuta mesta na savremenoj likovnoj sceni, kako kod nas tako i inostranstvu, potvrđuje kvalitet i reprezentativnost ove manifestacije.