Kamerni orkestar Fakulteta umetnosti na Festivalu “Boljšoj” na Mećavniku

Kamerni orkestar "Concertante" Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu nastupiće na Festivalu klasične muzike "Boljšoj" koji će biti održan na Mećavniku na Mokroj Gori od 10. do 12. jula 2014. godine. Priliku da nastupi orkestar je dobio kroz zvaničnu selekciju umetničke komisije za "Boljšoj" festival.
Kompozicije koje će izvesti na Mokroj Gori u oficijalnom delu festivala su "Konstantinova fuga" Dragana Tomića, vanrednog profesora Fakulteta umetnosti u Nišu i Adagio i Allegretto iz baleta "Lady Magbeth" i "Zlatno doba" Dmitrija Šostakoviča.
Prema rečima direktorka festivala Nane Kusturice festival promoviše mlade muzičke talente Srbije i Republike Srpske. O najboljim učesnicima takmičarskog programa festivala "Boljšoj" odlučiće žiri u kome će biti akademik Isidora Žebeljan, pijanista Aleksandar Madžar i dekan Muzičke akademije u Novom Sadu Zoran Krajišnik.

Kamerni orkestar Concertante Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu

Kamerni orkestar "Concertante" Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu, postoji od osnivanja Fakulteta umetnosti u Nišu i radi u okviru redovnih časova predmeta Orkestar. Prvi celovečernji koncert održao je 2004. godine na Dan studenata Univerziteta u Nišu. "Concertante" je ostvario i gostovanja u zemlji i inostranstvu: na Božićnom festivalu u gradu Katerini, Grčka, decembra 2009. godine, na La Mortella Festivalu, ostrvo Iskija u Italiji, po pozivu Fondacije Vilijem Volton i održao dva koncerta na letnjem festivalu u Sorentu, avgusta 2010.godine. Kamerni orkestar "Concertante" nastupio je i na Naissus guitar festivalu u Nišu, decembra 2011. a od 26.aprila do 2.maja 2012. godine, gostovao je u Rusiji, kao jedini predstavnik Srbije na 5. Euroorkestar festivalu koji je održan u Dvorcu kulture grada Žukovski. Na istom festivalu, članovi kamernog orkestra "Concertante" i dirigent orkestra, prof. mr. Milena Injac, imali su zapaženo učešće  u Internacionalnom orkestru Euroorkestar festivala kao laureati ovog festivala. U čast 10 godina postojanja i rada Fakulteta umetnosti u Nišu, Kamerni orkestar "Concertante", nastupio je na NIMUS-u, novembra 2012. godine, na kome su imati čast da i 2013. godine nastupe u saradnji sa Triom Anima na koncertu pod nazivom "Svetske premijere". Na osnovu selekcije poslatih audio i video snimaka, Kamerni orkestar "Concertante" odabran je od strane vrhunskih muzičkih stručnjaka, da bude učesnik Festivala klasične muzike "Boljšoj"  koji se od 10. do 12. jula 2014. godine održava na Mokroj Gori.

Članovi orkestra:

Dirigent: prof. mr Milena Injac