Koncert Kamernog orkestra “Concertante” FU u Kragujevcu

Koncert pod nazivom "Muzički zagrljaj - Španija, Srbija, Latinska Amerika", Kamernog orkestra "Concertante" Fakulteta umetnosti, Univerziteta u Nišu pod dirigentskom palicom dr Milene Injac, u organizaciji Muzičkog centra u Kragujevcu, održaće se u četvrtak, 22. decembra 2016. godine sa početkom u 20 sati u Svečanoj sali Prve kragujevačke gimnazije. Ulaz je slobodan.

Na programu su dela španskih i latino američkih kao i dela srpskih kompozitora, autora sa Fakulteta umetnosti, prof. mr Dragana Tomića i profesora Bratislava Zlatkovića. Biće izvedena i premijera "Niške rapsodije", kompozicija na niške teme, u kojoj će nastupiti studenti sa Katedre za duvačke instrumente, kao i ženska vokalna grupa "Maestrini" koju čine studenti Katedre za teorijske predmete pod vođstvom prof. Ivane Mirović. Kao solisti, od profesora Fakulteta umetnosti nastupiće Anđela Bratić na flauti, Vesna Petković, gitaristkinja i Aleksandra Ristić, mecosopran, a od studenata kao solista nastupa pobednik ovogodišnjeg Svetskog kupa na harmonici u Portugalu, Dušan Čeganjac iz klase prof. mr Miljana Bjeletića.