Koncert Kamernog orkestra “Concertante” u Koncertno-izložbenom prostoru FU

Koncert pod nazivom "Muzički zagrljaj - Španija, Srbija, Latinska Amerika" Kamernog orkestra "Concertante" Fakulteta umetnosti, Univerziteta u Nišu pod dirigentskom palicom dr Milene Injac održaće se u petak 04. novembra 2016. godine sa početkom u 20 sati u Koncertno-izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a. Ulaz na koncert, u okviru Koncertne sezone FU 2016, je besplatan.

Kao solisti nastupiće studenti Dušan Čeganjac, harmonika (laureat Svetskog kupa u Portugalu, u klasi prof. mr Miljana Bjeletića), Dimitrije Mandić, violina (koncertmajstor Orkestra), alumni Fakulteta umetnosti mas. Andrija Petrović na violončelu i profesori Fakulteta umetnosti mr Aleksandra Ristić, mecosopran, mr Anđela Bratić, flauta i mr Vesna Petković, gitara. Na programu su dela kompozitora iz Španije, Latinske Amerike ali i niških kompozitora,  profesora na Fakultetu umetnosti, mr Dragana Tomića i Bratislava Zlatkovića. Publika će imati prilike da čuje svetsku premijeru kompozicije Dragana Tomića "Niška rapsodija“ u izvođenju gostiju koncerta: Ansambla duvača Fakulteta umetnosti, Đorđa Hartla, studenta katedre za udaraljke i vokalne grupe Maestrini Fakulteta umetnosti pod vođstvom prof. mr Ivane Mirović.

Detaljan program i biografije izvođača možete pogledati na sajtu Koncertne sezone FU.

Nastup na tradicionalnom revijalnom koncertu DAMAMA NA DAR, održan 08. marta 2016. godine u Galerija Sinagoga u Nišu