Koncert Miloša Mijatovića i Ebony okteta

Miloš Mijatović, docent na Fakultetu umetnosti u Nišu, nastupiće sa Ebony oktetom u petak 28. novembra 2014. godine sa početkom u 20 sati. Koncert koji organizuje Studentski kulturni centar uz podršku Fakulteta umetnosti i "Lyra Style Musical Instruments" održaće se u Koncertno-izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a. Specijalni gost koncerta je maestro Zoran Stanisavljević a na programu su dela Mocarta, Bramsa, Bizea, Šumana, Džoplina, Griga, Miloševića. Ulaz je slobodan.

Oktet Ebony je osnovan 2011. godine pod upravom prof. Miloša Mijatovića, docenta Fakulteta umetnosti u Nišu. Oktet sačinjavaju studenti Fakulteta umetnosti sa svih godina studijskih programa. Za ovaj kratak period Ebony oktet je imao veliki broj koncerata. Glavni cilj okteta je promocija klarineta uopšte. Ebony oktet je učestvovao na brojnim koncertima od kojih su značajniji koncerti ,,Konstantinu u čast’’ povodom 1300 godina Milanskog edikta i humanitarni koncert ,,Srce za decu’’. Na predlog dirigenta Zorana Stanisavljevića, oktet je dobio naziv po koncertu Igora Stravinskog za klarinet i orkestar ,,Ebony’’.

Članovi Ebony okteta: Nikola Stefanović, Andrija Mirković, Aleksa Stojadinović, Đorđe Jovanović, Miroslav Ćorda, Šade Ereg, Vladimir Dinić, Sejda Arišanović i Dušan Bartolović.