Koncert mr Zorana Stanisavljevića sa Akademskim horom u Narodnom pozorištu u Nišu

Od 04. - 08. novembra 2013. Studentski kulturni centar Niš biće domaćin horu Folk-Jazz Formation Novog Bugarskog Univerziteta iz Sofije koji će u okviru projekta Master muzičke radionice za mlade sa članovima Akademskog hora SKC Univerziteta u Nišu pod vođstvom dirigenta mr Zorana Stanisavljevića, docenta Fakulteta umetnosti u Nišu, raditi na muzičkim radionicama. Ova akcija predstavlja nastavak saradnje i rada iz Pernika. Kroz ovaj projekat, mladi pevači iz dve zemlje, sa svojim dirigentima, zajednički obrađuju klasična i savremena muzička dela svetskih ali i autora Bugarske i Srbije, razmenjujući dobra iskustva i zajedno učeći kroz saradnju.

Poseban kuriozitet biće premijerno izvođenje kompozicija Balkanski zvuci, autora mr Dragana Tomića, docenta Fakulteta umetnosti u Nišu. Ova kompozicija pisana je namenski za ovu priliku a bazirana je na bugarskim i srpskim etno motivima uvezanim u jednu zajedničku celinu. Izvedena je prvi put na zajedničkom koncertu u Perniku a ovo će biti njena niška premijera.

Veliki završni koncert održaće se u petak od 20 sati u Sali Narodnog pozorišta. Karte za ovaj događaj su besplatne i mogu se preuzeti svakog radnog dana u SKC-u od 09 do 14 časova ili na blagajni Narodnog pozorišta na dan konceta. Broj karata je ograničen.