Koncerti talentovanih svetskih umetnika na klasičnoj harmonici u Nišu

Koncerti talentovanih mladih svetskih umetnika na klasičnoj harmonici u okviru Koncertne sezone FU biće održani u periodu od srede 08. novembra do petka 10. novembra 2017. godine u Koncertno-izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a. Realizaciju koncerata, u organizaciji Muzičkog centra AD LIBITUM, Kragujevac i Fakulteta umetnosti u Nišu, podržalo je Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije i Grad Kragujevac. Ulaz na koncerte je besplatan.

U sredu 08. novembra 2017. sa početkom u 19 sati nastupiće talentovani harmonikaš iz Rusije, Nikita Vlasov, koji je osvojio II mesto na SVETSKOM KUPU u Rusiji 2016. godine.

Detaljnije informacije na sajtu Koncertne sezone FU.

Neža Torkar mlada umetnica iz Slovenije, III mesto na takmičenju u Klingentalu (Nemačka) 2017. godine, održaće koncert u četvrtak, 09. novembra 2017. godine sa početkom u 19 sati.

Biografiju kao i program koncerta pogledajte na sajtu Koncertne sezone FU.

U petak, 10. novembra 2017. godine sa početkom u 19 sati koncert će održati mlada i talentovana umetnica Tian Jianan iz Kine u pratnji Gudačkog orkestra Concertante Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu pod dirigentskom palicom dr Milene Injac.

Detaljnije informacije na sajtu Koncertne sezone FU.

Autor plakata: Ninoslava Girić, stručni saradnik za izdavaštvo na Fakultetu umetnosti u Nišu