Konkurs za dodelu „Konstantinovih stipendija“

Grad Niš i kompanija Filip Moris, kroz Program „Pokreni se za budućnost“, raspisuju konkurs za dodelu „Konstantinovih stipendija“. Konkurs je otvoren za studente svih 13 fakulteta Univerziteta u Nišu u akademskoj 2013/2014. godini.

Kompanija „Filip Moris“ obezbeđuje sredstva za finansiranje stipendija, a Grad Niš pruža dobitnicima priliku za društveni angažman u javnim institucijama. Iznos pojedinačne stipendije je 170.000 dinara neto na godišnjem nivou i namenjena je po jednom, najboljem studentu sa svakog od 13 fakulteta Univerziteta u Nišu, odabranom putem javnog konkursa, koji realizuje kancelarija Programa „Pokreni se za budućnost“.

„Konstantinova stipendija“ nastala je uoči godine velikog jubileja - 1700 godina donošenja Milanskog edikta. Cilj je da spregom akademske, lokalne i poslovne zajednice doprinese da se mladi, talentovani ljudi najpre prepoznaju, a zatim kao veliki resurs motivišu i zadrže u Nišu.

Konkurs za „Konstantinovu stipendiju“ traje od 14. oktobra do 10. novembra 2013. godine, a sve informacije i propozicije dostupne su na internet stranici - www.konstantinovastipendija.rs.