Konkurs za Prvo bijenale u umetničkom crtežu na prostoru bivše Jugoslavije

„Memorijalna galerija Dušan Starčević“ u okviru udruženja „Čisto mesto“ iz Smederevske Palanke raspisuje konkurs Za prvo bijenale u umetničkom crtežu na prostoru bivše Jugoslavije.
Pravo učešća imaju učenici srednjih umetničkih škola, studenti umetničkih fakulteta i već afirmisani umetnici.
Rok za dostavu radova je 01.04.2014.
Žiri u sastavu; profesor likovne akademijeu Beogradu,mr.Dobrica Bisenić, slikar Branislav Radovanović i kulturni radnik Slađana Starčević odabraće radove i 30.04.2014. proglasiti pobednike u svim kategorijama.
Izožba će biti otvorena mesec dana.
Galerija je u obavezi da odštampa kataloge i svim učesnicima podeli primerak, kao i da pruži tehničku i medijsku podršku.
Učesnici su u obavezi da pošalju dva crteža neizlagana i ne starija više od dve godine. Crteži ostaju u vlasništvu galerije. Uz radove treba priložiti biografiju i poslati poštom na adresu „ČISTO MESTO“-„MEMORIJALNA GALERIJA DUŠAN STARČEVIĆ“ Sinđelićeva br.9,11420 Smederevska Palanka.
Učesnici iz Beograda radove mogu predati lično.
Kontakt telefon 060-3137388 Slađana Starčević