Kvintet “Tango Gentleman’s” za kraj prvog dela Koncertne sezone FU 2014.

U utorak 24. juna 2014. nastupiće kvintet "Tango Gentleman's" koji čine Nikola Peković - harmonika, Igor Vasiljević - violina, Aleksandar Jakovljević - violončelo, Nikola Cvetković - klavir i Stefan Šalarević - gitara. Pored kompozicija Jokinena, Šnitkea i Hendla koncert je posvećen čuvenom argentinskom kompozitoru Astoru Pjacoli.

Detaljan program možete pogledati na sajtu Koncertne sezone FU.

Humanitarni koncert će se održati u Koncertno - izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a. Ulaz je slobodan i nisu potrebne promotivne ulaznice.

Ovim koncertom završava se prvi deo Humanitarne Koncertne sezone FU 2014. Održana su 33. koncerta na kojima je nastupio veliki broj studenata i profesora FU ali i gostiju iz zemlje i inostranstva. Drugi deo Koncertne sezone počinje u oktobru.

Koncertna sezona FU 2014. je proglašena humanitarnom aktivnošću kroz prikupljanje dobrovoljnih novčanih priloga koji će biti uplaćeni na namenski račun Vlade Republike Srbije. Akcija prikupljanja novčanih sredstava će trajati do kraja 2014. ali i tokom 2015. godine. Profesori i studenti Fakulteta umetnosti u Nišu kroz nastupe na humanitarnim koncertima daju svoj skromni doprinos velikim humanim naporima cele zajednice kako bi se pomoglo onima kojima je pomoć neophodna.