Miloš Mijatović učestvovao na festivalu u Ukrajini

Prof. spec. Miloš Mijatović, docent na Fakultetu umetnosti u Nišu, učestvovao je na međunarodnom festivalu "Sonični klarineti" u Žitomiru, Ukraina. Profesor Mijatović je održao nekoliko koncerata i nastupio sa violinistkinjom Sanjom Jović Djordjević i pijanistom Srđanom Đorđevićem. Na festivalu su učestvovali umetnici i profesori sa državne akademije Čajkovski u Kijevu, akademije u Odesi, L'viva i drugih zemalja.
Pored koncertne aktivnosti profesor Mijatović je održao niz predavanja i majstorskih kurseva na kojima su prisustvovali profesori sa svih univerziteta i muzičkih akademija u Ukrajini. Kao zaštitno lice profesor Miloš Mijatović je imao priliku da ekskluzivno predstavi najnovije proizvode renomirane kompanije D'Addario iz Amerike.