mr Aleksandri Ristić nagrada “Ženski izvođač godine”

Mr Aleksandra Ristić, redovni profesor na Fakultetu umetnosti u Nišu, dobitnica je nagrade "Ženski izvođač godine" koju dodeljuje muzički časopis "Muzika klasika". Svečana dodela nagrada održaće se u Muzeju Narodnog potorišta u Beogradu, u sredu, 03. februara 2016. godine u 18 časova.

Nagrada ""Muzika klasika", ustanovljena je 2010. godine, kada je izašao prvi broj revije "Muzika klasika". Osmišljena je kao priznanje domaćim umetnicima, ansamblima, festivalima, izdavačima, kritičarima, muzičkim institucijama i medijima, koji su u okviru kalendarske godine ostvarili najznačajniji trag na domaćoj muzičkoj sceni.

Muzički časopis "Muzika klasika" proglasio je i Fakultet umetnosti u Nišu "Muzičkom institucijom godine".