Nagrade studentima sa Departaman za primenjene umetnosti na konkursu firme Webelinx

Studenti Fakulteta umetnosti na Departmanu za primenjene umetnosti osvojili su prve tri nagrade na nagradnom konkursu firme Webelinx za dizajn aplikacije/igre za mobilne uređaje.

Dobitnici nagrada su:
1. Kristina Stamenković, student IV godine,
2. Jelena Mladenović, student Master studija
3. Nebojša Stojković, ,student I godine
Mentor red. profesor Slobodan Jelesijević, stručni saradnik Sanja Dević.

Konkurs je bio otvoren do 20. februara 2016. godine, a pobednici su osvojili table za crtanje. Pored nagradnog konkursa za studente, Firma je obezbedila i praksu pobednicima konkursa u trajanju od dve nedelje.

U petak, 26. februara 2016. godine, održano je predavanje firme Webelinx na Fakultetu umetnosti u Nišu. Ovom prilikom studenti su se upoznali sa metodologijom izrade aplikacija za mobilne uređaje, a pobednicima su dodeljene nagrade.