Nastup umetnika iz Australije u okviru Koncertne sezone FU 2014.

U subotu 13. septembra 2014. godine održaće se promotivni koncert u okviru Koncertne sezone FU 2014. Na koncertu će nastupiti gosti iz Australije David Griffiths, klarinet i Svetlana Bogosavljević, violončelo kao i Vladimir Milošević, pijanista iz Srbije. Na koncertu će se, pored dela Debisija i Bramsa, premijerno u Srbiji izvesti kompozicija za klarinet i klavir Aleksandre Vrebalov - “Prayers for Isa”.  Aleksandra Vrebalov je srpski kompozitor koji živi i radi u Nju Jorku.

Detaljan program i biografije možete pogledati na sajtu Koncertne sezone FU.

Koncert će se održati u Koncertno - izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a sa početkom u 20 sati. Ulaz je slobodan.

Akcija prikupljanja novčanih sredstava kroz Humanitarnu Koncertnu sezonu FU 2014. se nastavlja. Dobrovoljni novčani prilozi će biti uplaćeni na namenski račun Vlade Republike Srbije. Profesori i studenti Fakulteta umetnosti u Nišu kroz nastupe na humanitarnim koncertima daju svoj skromni doprinos velikim humanim naporima cele zajednice kako bi se pomoglo onima kojima je pomoć neophodna.