Nemanja Radulović promovisan u počasnog doktora Univerziteta u Nišu

Svetski priznati violinista Nemanja Radulović, promovisan je u utorak, 4. juna, u počasnog doktora Univerziteta u Nišu.

Počasni doktorat Nemanji Raduloviću, na svečanosti organizovanoj tim povodom, uručio je rektor Univerziteta u Nišu prof. dr Dragan Antić. Pored rektora, prisutnima se obratila i dekan Fakulteta umetnosti u Nišu,  prof. dr Suzana Kostić, podsećajući na neke od mnogobrojnih nastupa Nemanje Radulovića, sa naglaskom na virtuoznost kojom, inače rođeni Nišlija, izvodi dela širom sveta. Poznati virtuoz na violini zahvalio se Univerzitetu i Fakultetu umetnosti na tituli koja mu je dodeljena, i još jednom oduševio sve prisutne u sali Univerziteta interpretacijom jedne klasične Bahove, i premijernim izvođenjem kompozicije sa novog projekta na kome trenutno radi sa poznatim kompozitorom i dirigentom mlađe generacije, Aleksandrom Sedlarom.