Nikoli Pekoviću dodeljena “Konstantinova stipednija”

Na svečanosti obeležavanja deset godina rada Programa „Pokreni se za budućnost“ dodeljene su Konstantinove stipendije i priznanja za akademsku 2013/14. godinu najboljim niškim studentima. Dobitnik stipendije sa Fakulteta umetnosti u Nišu je Nikola Peković, student harmonike na Master akademskim studijama.

Svečanosti su prisustvovali dekani, prodekani i profesori svih 13 fakulteta Univerziteta u Nišu, kao i predstavnici grada i gradskih institucija, učesnici i prijatelji programa, roditelji i prijatelji ovogodišnjih dobitnika. Sertifikate su uručili predtsavnici kompanije Filip Moris - direktor proizvodnje za jugoistočnu Evropu Jang Leman i direktor korporativnih poslova Ivan Miletić, kao i prošlogodišnja dobitnica stipendije Ivana Stanković. Prisutnima su se obratili prof. dr Dobrica Živković, prorektor za nauku Niškog univerziteta, Ljubivoje Slavković, zamenik gradonačelnika Niša, i direktor korporativnih poslova kompanije Filip Moris u Srbiji Ivan Miletić.

Na dodeli je nastupio i i vokalni akapela sastav Rosini, a svečanost je upotpunio i Nikola Peković na harmonici, inače dobitnik Konstantinove stipendije sa Fakulteta umetnosti.

Kompanija „Filip Moris“ nagradila je po jednog, najboljeg studenta sa svakog od 13 fakulteta Univerziteta u Nišu stipendijom u iznosu od 175.000 dinara. Dobitnici su ispunili visoke kriterijume - najviši nivo akademskog znanja, neformalnog obrazovanja, volonterski su uključeni u aktivnosti od značaja za lokalnu zajednicu, autori su i koautori naučnih radova.