Objavljen je novi broj magazina umetnosti “Aperto nuovo”

Objavljen je novi broj magazina umetnosti "Aperto nuovo" Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu! Prelistajte ga na oficijalnom sajtu Magazina.

Elektronska forma magazina, u eri novih tehnologija, omogućava brzu dostupnost i prenošenje informacija iz sveta umetnosti i očuvanju pravih kulturoloških vrednosti na otvoren i neposredan način.

Magazin je naslednik dva ranija štampana izdanja časopisa Aperto (1997-2002) i Aperto nuovo: muzičkog magazina (2012/13). Sa izmenjenom tematikom i proširenim horizontom interesovanja, magazin ostaje dosledan u praćenju umetničkih i kulturnih događaja, kao i rada značajnih umetnika.

Redakciju čine studenti Fakulteta umetnosti u Nišu, vredni i ambiciozni mladi ljudi, koji na nepristrasan i kreativan način govore i pišu o estetskom i umetničkom doživljaju dešavanja u kulturi Grada i regiona. Vizuelni identitet, kao i grafičko oblikovanje i uređivanje magazina povereno je studentima Departmana za primenjene umetnosti.

Ovo je još jedan od načina da umetnost pređe granice jednog regiona, pa i zemlje i postane ono što po svojoj definiciji umetnost jeste: bezvremena i bezgranična.