Održana premijera operete Slepi miš

Na sceni Narodnog pozorišta u Nišu sinoć je premijerno izvedena opereta Slepi miš. Prva niška opera posle pola veka, koja je mobilisala niške snage, od Fakulteta umetnosti kao nosioca ovog velikog projekta, Narodnog pozorišta u Nišu, do Simfonijskog orkestra i Studentskog kulturnog centra, kao i Narodnog pozorišta u Beogradu, ispraćena je sa oduševljenjem i ovacijama.

Fakultet umetnosti zaista mora da bude stožer i u nekom smislu mora da ukazuje na put i da koristi sve svoje resurse, koje smo u ovom trenutku zaista stavili gradu na raspolaganje", rekla je Suzana Kostić, autor projekta i dekan Fakulteta umetnosti u Nišu, a prenosi RTS.

Repriza je zakazana za 24. maj u Narodnom pozorištu, a od treće predstave koja će se održati na letnjoj pozornici 31. maja, umesto jedinog gostujućeg u projektu, dirigenta Dejana Savića, operom će dirigovati niški dirigent Milena Injac.

Agencijske vesti

Radio-televizija Srbije