Plakat Marije Petrović na izložbi 7. Svetskog bijenala studentskog plakata u Novom Sadu

Plakat Marije Petrović, studenta Master studija sa Departmana za primenjene umetnosti, izložen je u okviru 7. Svetskog bijenala studentskog plakata u Novom Sadu, u organizaciji novosadske Akademije umetnosti. Izložba traje od 02. februara do 01. marta 2017. godine.  Mentor: mr Slavica Dragosavac, asistent: Jovana Nikolić.

7. Svetski Bijenale Studentskog Plakata ima za cilj da komparativnom metodom predstavi najbolja studentska ostvarenja iz zvaničnih nastavnih programa sličnih i srodnih visokoškolskih ustanova širom sveta. Cilj Bijenala je i da afirmiše struku grafičkog dizajna u ovom informatičkom vremenu u kojem vizuelna poruka kao najefikasniji vid komunikacije zauzima najširi prostor i prepoznatljiva je i u sredinama u kojima su jezičke, kulturološke i opštecivilizacijske barijere često nepremostive. … Na 7. Svetskom Bijenalu Studentskog Plakata  će biti predstavljeno 100 plakata  od 2200 prispelih radova iz regiona i bezmalo svih kontinenata.