Počinje jesenji deo Koncertne sezone FU 2013.

Koncertima u oktobru nastavlja se Koncertna sezona Fakulteta umetnostu u Nišu 2013. Tokom prvog (prolećnog) dela sezone održano je 28 koncerata. Nastupali su studenti i profesori Fakulteta umetnosti u Nišu kao i gosti iz Engleske, Makedonije, Beograda...

Drugi (jesenji) deo Koncertne sezone FU počinje koncertima u utorak 08. i sredu 09. oktobra 2013 u Koncertno - izložbenom prostoru FU (Knjaževačka 2a) sa početkom od 20 časova.

U utorak, 08. oktobra, solistički koncert održaće Nikola Peković, student harmonike u klasi mr Miljana Bjeletića. Na programu će biti dela Baha, Norgarda, Semionova, Olsena, Žan-Filip Ramoa, Anatolija Kusjakova. Najnoviji Nikolin uspeh je osvojeno drugo mesto na 63. Svetskom trofeju harmonike u seniorskoj kategoriji u gradu Samara u Rusiji.

U sredu, 09. oktobra, publici će se predstaviti pijanistkinja Jelena Deljanin Aleksić, asistent na Katedri za klavir Fakulteta umetnosti u Nišu. Na koncertu će izvoditi dela J.S.Bach-a, L.van Beethoven-a i R.Schumann-a. Jelena se usavršavala na majstorskim kursevima kod vrhunskih pijanista i pedagoga: N. Štarkman, J. Čugajev, A. Kurtev, S. Kilstrom. Nastupala je kao solista sa različitim kamernim ansamblima u zemlji, ali se predstavila i publici Italije, Bugarske, Makedonije, BiH i Grčke.

Ulaz na oba koncerta je besplatan uz promotivne ulaznice. Lokacije na kojima možete nabaviti besplatne promotivne ulaznice možete videti na sajtu Koncertne sezone FU.

Detaljnije biografije, programe koncerata kao i mesečni program možete pogledati na redizajniranom sajtu Koncertne sezone.