Predavanje dr Ane Vivode na Univerzitetu u Nišu

Dr Ana Vivoda, vanredni profesor na Odseku za nastavničke studije u Gospiću, Univerziteta u Zadru, Hrvatska, biće gost Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu 19 i 20. oktobra 2017. godine. U četvrtak 19. oktobra 2017. godine u sali br. 8 Univerziteta u Nišu sa početkom u 13 časova održaće predavanje sa temom: Grafički principi u prostornim instalacijama.

Ana Vivoda svoju poetiku doživljava kao kontinuirani proces koji podrazumeva preispitivanje vlastite prirode i mogućnosti njenog likovnog iskazivanja. Umetničkim istraživanjima kojima je posvećena, reafirmiše klasične grafičke tehnike duboke štampe. Neguje neposredan crtež baziran na tragovima spontano načinjenim na cinkanoj ili bakarnoj podlozi. Bogatim tkanjem linija i tačaka, ona gradi delikatne i uvek različite forme, kombinuje ih u poliptihe ili objekte u prostoru. Umetnost Ane Vivode zapravo je trajanje i stalna mentalna prisutnost u radu. Umetnica kaže:“... Otisnuti listovi nisu konačni proizvodi, nego fragmenti tragova transformacije iskustva“.