Prijave na festival klasične muzike “Boljšoj”

Po uzoru na filmski festival «Kustendorf», reditelj Emir Kusturica, organizuje treći po redu festival klasične muzike «Boljšoj», koji će se i ove godine održati pod generalnim pokroviteljstvom Gazprom Njefta.

PRIJAVA (word) - POZIVNO PISMO (pdf)

Glavna ideja festivala jeste promocija što većeg broja mladih talenata iz srednjih muzičkih škola i akademija sa teritorije Republike Srbije i Republike Srpske a sa jakom željom da ovaj festival postavimo na mapu evropskih i svetskih festivala klasične muzike.

Tema «Boljšoj» festivala  će biti izvođenje klasičnih i savremenih ruskih i srpskih  kompozicija dok se u revijalnom delu programa mogu izvoditi i druga dela kompozitora klasične muzike iz celog sveta.

Gost ovogodišnjeg festivala biće i naš proslavljeni violinista Nemanja Radulović koji će držati masterklas najboljim prijavljenim đacima/studentima violine.

Festival će se održati u Drvengradu na Mokroj Gori od 10. do 11. jula 2015. godine a rok za prijave je otvoren od 15. aprila do 12. juna 2015. godine do 17 časova.

Bitno je napomenuti da organizator snosi troškove transporta, smeštaja i ishrane svih učesnika takmičarskog programa festivala.

Propozicije: u okviru takmičarskog programa prijave mogu poslati svi učenici srednjih muzičkih škola i akademija iz Republike Srbije i Republike Srpske samostalno ili preko matičnih škola i fakulteta, odnosno svi instrumentalni izvođači, uključujući i manje kamerne sastave i pevače do 12 osoba.

Pravilnik: vremensko trajanje kompozicija u takmičarskom delu programa je ograničeno od minimalnih 5 min do maksimalnih 12min.  Trajanje kompozicija u revijalnom programu nije vremenski ograničeno. Žiri nagrađuje najbolju izvedbu kompozicije i dodeljuje tri nagrade.