Priznanje Internacionalne konfederacije akordeonista profesoru Miljanu Bjeletiću

Na ovogodišnjem 66. Internacionalnom takmičenju “Svetski kup akordeonista“ u Viktoriji u Kanadi ( (66th Coupe Mondiale de l'Accordeon - Confédération Mondiale de l'Accordéon), profesor Miljan Bjeletić, dobio je izuzetno vredno priznanje Internacionalne konfederacije akordeonista, članica muzičkog Saveta međunarodne organizacije UNESKO, za izuzetne zasluge (nagrada dodeljena za 2013. godinu). Nagrada se uručuje svake godine pedagozima koji svojim višegodišnjim rezultatima na ovom eminentnom takmičenju ostvaruju najveće domete, a koji ujedno doprinose afirmaciji harmonike u svetu.

Tim povodom ambasador Kanade Roman Vaščuk je pozvao profesora Miljana Bjeletića, Nikolu Pekovića (drugoplasiranog u seniorskoj kategoriji) i Božidara Rajića (pobednika u juniorskoj kategoriji), na prijem povodom početka Davis Kupa između Srbije i Kanade. Prijemu je prisustvovao i Noel Kinsela, predstavnik kanadskog Senata, koji je izneo predlog o mogućoj saradnji Fakulteta umetnosti i jednog od Univerziteta u Kanadi, kao i šefica odeljenja za odnose sa javnošću pri kanadskoj ambasadi Olgica Marinković.