Prof. dr Srđan Marković izabran u međunarodnu redakciju naučnog časopisa “Zbornik Matice Srpske za likovne umetnosti”

Prof. dr Srđan Marković, redovni profesor na Fakultetu umetnosti u Nišu, na predlog prof. dr Aleksandra Kadijevića, izabran je u međunarodnu redakciju naučnog časopisa "Zbornik Matice Srpske za likovne umetnosti", 04. novembra 2014. godine. Predlog su prihvatili svi organi MS, uključujući Izvršni i Upravni odbor. Pored Srđana redakciju čine: urednik Aleksandar Kadijević (Univerzitet u Beogradu, Filozofski fakultet), Kokan Grčev (University American College Skopje), Miodrag Marković (Univerzitet u Beogradu, Filozofski fakultet), Lidija Merenik (Univerzitet u Beogradu, Filozofski fakultet), Nenad Makuljević (Univerzitet u Beogradu, Filozofski fakultet), Ivan Stevović (Univerzitet u Beogradu, Filozofski fakultet), Rudolf Klein (Szent István University, Budapest), Bissera Pentcheva (Stanford University, USA), Dragan Damjanović (Univerzitet u Zagrebu, Filozofski fakultet), Aleksandar Ignjatović (Univerzitet u Beogradu, Arhitektonski fakultet).