Prof. dr Suzana Kostić član žirija 8. Međunarodnog festivala horova u Grčkoj

Prof. dr Suzana Kostić, dekan i redovni profesor na Fakultetu umetnosti u Nišu, učestvovala je u radu žirija 8. Međunarodnog festivala školskih horova, koji predstavlja najveći i najmasovniji međunarodni festival školskih horova. Na Festivalu koji je održan u periodu od 31. marta do 16. aprila 2016. godine u Kardici, Grčka, članovi žirija bili su Alekis Kostalas, Teodor Antoniou, Suzana Kostić, Leonardo Kuadrini i Aleksandar Kuiumdziev.
Međunarodni festival školskih horova je vodeći umetnički događaj u Grčkoj ali i u svetu zbog njegove jedinstvene regulacije. Svake godine učestvuje više od 5.000 pevača iz Grčke i inostranstva. Festival je organizovan od strane Regionalne direkcije za obrazovanje Tesaliji u saradnji sa Panhellenic Federacijom horova i horskih dirigenata pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete Grčke (u saradnji sa opštinom Karditsa i regije Tesaliji). Manifestacija se održava u okviru 34. Međunarodnog festivala Karditsa, jednog od vodećih kulturnih i muzičkih festivala u Grčkoj pod umetničkim rukovodstvom dirigenta i profesora Nikosa Efthimiadisa.