Profesori i studenti na donatorskom koncertu Niškog simfonijskog orkestra

Donatorski koncert Niškog simfonijskog orkestra, pod dirigenskom palicom mr Milene Injac, redovnog profesora na Fakultetu umetnosti, biće održan u četvrtak 24. septembra 2015. godine sa početkom u 20 sati u sali Simfonijskog orkestra u Nišu. Kao solisti nastupiće redovni profesor mr Aleksandra Ristić, docenti mr Katarina Simonović Ivanković i mr Saša Arsenkov i studenti Fakulteta umetnosti Brana Bajović, Nikola Mikić i Marko Milisavljević.

Koncert je donatorskog karaktera, što znači da će prikupljena sredstva od prodaje karata biti iskorišćena za kupovinu instrumenta engleski rog, koji Niški simfonijski orkestar ne poseduje, a koji je neophodan za rad ovog orkestra.
Karte se, po ceni od 500 dinara, mogu kupiti u Niškom simfonijskom orkestru, svakog dana od 8h do 20h. Ulaznice se mogu rezervisati pozivom na broj telefona: 018/246-620 .

Program koncerta

Ž. Bize – Uvertira iz opere “Karmen”
Ž. Bize – Habanera iz opere “Karmen”
Ž. Bize – Pesma Toereadora iz opere “Karmen”