Promocija monografije “Katarina Radojlović” na Univerzitetu u Nišu

Promocija monografije "Katarina Radojlović" autora dr Srđana Markovića u izdanju Fakulteta umetnosti u Nišu, biće održana u petak, 27. oktobra 2017. godine u 19 časova u Velikoj sali Univerziteta u Nišu. Na promociji će govoriti autor dr Srđan Marković, redovni profesor Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu, dr Slobodan Radojković, vanr. prof. Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu i Milica Todorović, istoričar umetnosti, umetnički direktor galerije savremene umetnosti u Nišu.

U monografiji o slikarki Katarini Radojlović autor prof. dr Srđan Marković studiozno i analitički pristupa njenoj celokupnoj zaostavštini, koja obuhvata slike, crteže, instalacije, dokumentaciju o izvedenom performansu, intimne povremene zapise o umetnosti, prati izlagačku aktivnost uz tekstove drugih istoričara umetnosti koji su o njenom stvaralaštvu pisali. Sadržaj monografije je obogaćen i neposrednim saznanjima iz razgovora sa slikarkom o njenom interesovanju za likovne i književne autore. Faktografsko-analitički dosledno utemeljena na najsavremenijim hermeneutičkim vidovima tumačenja umetničkih opusa, monografija baca novo svetlo na prikazanu temu. Iscrpna i detaljna, predstavlja najzaokruženiji istoriografski osvrt na slikarkin život i rad.